Rodzaje materacy do łóżek

Rodzaje materacy do łóżek


Jednym z najważniejszych sposobów regeneracji i nabierania sił jest sen. Istnieje jednak wiele czynników, mających wpływ na to, czy wyśpimy się efektywnie, a nie obudzimy się jeszcze bardziej zmęczeni. Może być to chociażby hałas, światło, zmęczenie, stopień najedzenia i wiele innych. Wspomnieć należy również o łóżku – jeśli będzie ono niewygodne czy niedopasowane, nie będziemy w stanie nawet usnąć.

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych znaleźć można setki różnych mebli i akcesoriów do spania, w tym również materacy w wielu rozmiarach. Różnią się one również wieloma innymi cechami – sposobem wykonania, zastosowanymi materiałami, twardością, itp.

Najczęściej słyszy się o materacach sprężynowych, piankowych, kieszeniowych oraz z pianki termoelastycznej. Pierwszy z nich wykonany jest z solidnych, gęsto ułożonych sprężyn, które są obłożone dodatkowym, miękkim materiałem, aby wkład nie powodował dyskomfortu. Materace sprężynowe dzielą się na dwa rodzaje – bonellowe oraz kieszeniowe. Warianty bonellowe z nich powoli odchodzą już do historii, bowiem nie są tak wygodne, jak inne modele. Poszczególne sprężyny bowiem są ze sobą połączone, w związku z tym nie są odpowiednio dostosowane do anatomii ciała.

Lepiej opracowaną wersją są modele kieszeniowe. W nich bowiem sprężyny są pogrupowane w segmenty, umieszczone w tzw. kieszonkach. Dzięki temu poszczególne elementy pracują niezależnie od siebie, co gwarantuje lepsze dopasowanie do ciała.

Innym rodzajem tego typu produktów popularne są materace piankowe. Zazwyczaj występują w kilku rodzajach, różniących się materiałem, z którego są wykonane. Możemy znaleźć modele z pianki poliuretanowej (standardowej, wysokoelastycznej oraz termoelastycznej), a także lateksu. Dają one odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i nie przenoszą ruchów drugiej osoby.

Jako najbardziej ekskluzywne i wygodne produkty uważa się materace lateksowe – wykonane z wykorzystaniem mleczka kauczukowego. Są one najbardziej trwałymi, estetycznymi i komfortowymi artykułami tego typu.

Zazwyczaj dostępne są materace o zróżnicowanej twardości, dzięki czemu można dopasować produkt do własnych upodobań. Możesz więc wybrać wariant, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. W razie wątpliwości zawsze możesz dopytać sprzedawcę, który doradzi najlepsze rozwiązanie.