Stoły, ławy, stoliki – przegląd tego typu mebli do salonu

Stoły, ławy, stoliki – przegląd tego typu mebli do salonu
Trudno wyobrazić sobie dom bez elementu wyposażenia, jakim jest stół. Dlaczego? To właśnie on zachęca nas do wspólnego spędzania czasu. Salon bez ławy lub stolika pozbawiony zostaje uroku, a co najgorsze – traci swoją zasadniczą funkcję, jaką jest zapewnianie wygody i rozrywki. Podczas aranżowania salonu warto na dłużej zatrzymać się przy wyborze stolika. Zapraszamy na krótki przegląd tego typu mebli!

Wnętrze z charakterem

Zanim zaczniemy rozglądać się za idealnym stołem do salonu zastanówmy się, jaka ma być jego rola. Jeśli wyłącznie reprezentacyjna – warto pokusić się o odważniejszą formę lub tworzywo, które będzie kontrastować z pozostałymi elementami wyposażenia. Jeśli natomiast jego zadaniem będzie połączenie salonu z jadalnią, lepiej wybrać taki, przy którym cała rodzina będzie mogła nie tylko napić się kawy, ale także zjeść porządny obiad lub pograć w planszówki.

Szkło: lekka elegancja

Szklane stoliki prezentują się w salonie szalenie efektownie. Model Agis – niewielki, ale bardzo zgrabny, wspaniale wpisze się między meble wypoczynkowe. Stworzy miejsce, w którym można oddać się przyjemnej rozmowie z filiżanką kawy lub herbaty. Natomiast nieco większy stół – taki jak model Arachne z chromowanymi dodatkami – odda nowoczesny charakter wnętrza, a jednocześnie zapewni domownikom mnóstwo dodatkowej przestrzeni.

Drewno: naturalny wdzięk

Naturalne tworzywa mają swoich zwolenników – są tacy, którzy za nic nie wyobrażają sobie domu bez drewnianej ławy. Doskonale to rozumiemy! Mebel tego typu jak żaden inny nadaje wnętrzu przytulności. Pozwala na stworzenie swojskiego klimatu charakterystycznego dla stylu rustykalnego lub skandynawskiego. Nasza propozycja? Ława Ariel z białym blatem na masywnych nogach. W towarzystwie jasnego włochatego dywanu zrobi ogromne wrażenie!

Zniewalający połysk

Trzecią kategorię stanowią designerskie stoły z połyskiem, które świetnie prezentują się we wnętrzach zachowanych w chłodnej tonacji. Nowoczesny salon będzie wdzięczny za pojawienie się rozkładanej ławy Falon w biało-szarej kolorystyce. Jego niezwykle ujmująca forma zachwyci miłośników nietuzinkowego wyposażenia wnętrz. A połysk sprawi, że dodatkowe ozdoby okażą się zbędne!