Blog - inspiracje od matkam.pl

Mówi się, że przeciętny człowiek przesypia około 1/3 swojego życia. To oznacza, że powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach śpimy i odpowiednio wyposażyć własną sypialnię. Co powinno się w niej znajdować, aby zapewniała komfortowy odpoczynek i była praktyczna? Poniżej przedstawiamy najważniejsze sprzęty, które powinny znaleźć się w każdym tego rodzaju pomieszczeniu.
Jednym z najważniejszych sposobów regeneracji i nabierania sił jest sen. Istnieje jednak wiele czynników, mających wpływ na to, czy wyśpimy się efektywnie, a nie obudzimy się jeszcze bardziej zmęczeni. Może być to chociażby hałas, światło, zmęczenie, stopień najedzenia i wiele innych. Wspomnieć należy również o łóżku – jeśli będzie ono niewygodne czy niedopasowane, nie będziemy w stanie nawet usnąć.
W dzisiejszych czasach na rynku spotkać można tysiące różnych modeli materacy, wykonanych z różnych materiałów, o różnych cenach czy wyglądzie. Jak więc dopasować taki produkt, który przyczyni się do efektywnego snu i pozwoli odpocząć naszemu kręgosłupowi? Poniżej znajdziecie kilka rad, które pomogą Wam podjąć najlepszą decyzję.
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu była nieodłącznym elementem wyposażenia buduaru każdej pani domu. Sceny rytuałów przed toaletką i czesanie włosów szczotką z miękkiego włosia stały się już niemal kultowym elementem popkultury, powielane w niezliczonej ilości filmów. Wraz z wkroczeniem na salony stylu skandynawskiego i minimalistycznego toaletki stały się nieco zapomnianym elementem wyposażenia, jednak zaryzykujemy stwierdzeniem, że jest to mebel...
Nie ma sypialni z prawdziwego zdarzenia bez odpowiedniego łóżka. I choć na rynku dostępnych jest mnóstwo najróżniejszych modeli, to stojąc przed wyborem tego jedynego, nierzadko mamy problem z wyborem. Jakie powinno być idealne łóżko? Przede wszystkim powinno łączyć w sobie kilka istotnych cech: musi być wygodne, funkcjonalne i pasować do wystroju. Powinno zapewniać zdrowy, regeneracyjny sen, wizualnie współgrać z resztą pomieszczenia i...
Spośród wszystkich elementów wyposażenia domu trudno znaleźć mebel bardziej uniwersalny niż komoda. Teoretycznie, według definicji to po prostu mebel z szufladami lub drzwiczkami i półkami, przeznaczony do przechowywania odzieży. Tyle teorii, bo w praktyce to miejsce, który ze względu na swoją pojemność nie tylko jest w stanie pomieść wszystko czego nie chcemy trzymać na widoku, ale stanowi też doskonałą ozdobę salonu i sypialni. Dostępność model
Mówi się, że sercem domu jest kuchnia, najlepiej z dużym stołem, który pomieści całą rodzinę i wszystkich gości. Jednak stół nigdy nie jest tylko stołem przy którym spożywa się posiłki, ale często to także miejsce do pracy, zabawy oraz długich rozmów przy kawie. Z tego względu, równie ważne, co wybór odpowiedniego stołu, jest dopasowanie wygodnych i dopasowanych stylistycznie krzeseł, dzięki którym spędzanie czasu będzie jeszcze przyjemniejsze.
Trudno wyobrazić sobie dom bez elementu wyposażenia, jakim jest stół. Dlaczego? To właśnie on zachęca nas do wspólnego spędzania czasu. Salon bez ławy lub stolika pozbawiony zostaje uroku, a co najgorsze – traci swoją zasadniczą funkcję, jaką jest zapewnianie wygody i rozrywki.
Jeśli pracujesz zdalnie, to na pewno wiesz jak ważna jest cisza, spokój oraz wygoda podczas wykonywania zawodowych obowiązków. Duży wpływ na Twoją koncentrację oraz wydajność ma komfort i o ile pracując w biurze nie zawsze masz na niego wpływ, tak we własnym domu możesz stworzyć wymarzony gabinet do pracy.