Materace

Materace

Czy wiesz, że materac jest ważniejszy niż łóżko drewniane bądź metalowe? Wiele osób obecnie rezygnuje nawet z tak wydawałoby się podstawowych elementów wyposażenia jak łóżka, aby np. zakupić osobno materac i postawić go bezpośrednio na ziemi lub dobrze dobranych do projektu wnętrza, oszlifowanych lub pomalowanych paletach. Obecnie materac to coś zupełnie innego, często droższego niż samo łóżko. Niektórzy przyzwyczajeni są do spania na kanapie z wbudowanymi poduszkami, a także miejscem do spania. W praktyce jednak nie wiedzą, że to są średniej jakości rozwiązania, które z czasem objawić mogą się bólem pleców.

Materac ważniejszy w praktyce niż łóżko

W praktyce powinien być on jak najbardziej przystosowany do osoby, która zdecydowała się na zakup materaca osobno. Nie warto decydować się na tanie produkty, gdyż materac to miejsce, które odwiedzamy każdego dnia, aby odpocząć, zregenerować się i nabrać sił na następny dzień. W praktyce zakup odpowiedniego materaca to bardzo ważna kwestia, która często jest niedoceniana, a przez to z czasem może stawać się przyczyną niewyspania, bólu pleców, sztywnienia karku i wielu problemów, które obniżają komfort życia codziennego.

 

Podkategorie

 • Materace 90x200

   

  Materace 90x200

  Jeden z ciekawszych wyborów dla łóżek drewnianych bądź metalowych pojedynczych. Materace 90x200 stanowią zakup dla jednej osoby. Zaletą jest mało miejsca, które zajmuje ten element wyposażenia, jednak w przypadku większych gabarytowo osób materace 90x200 mogą być po prostu zbyt małe. Nie oznacza to jednak, że dla każdego będą one wąskie. Dla przykładu dzieci uwielbiają materace tej wielkości, głównie z tego względu, że dla nich są one po prostu potencjalnie ogromnym miejscem do zabawy. Dodatkowo materace 90x200 będą zakupem na kilka lat regularnego użytkowania, gdyż maluch nawet rosnąc nie wyrośnie zbyt prędko ze swojego łóżka.

  Materace 90x200 do typowych łóżek jednoosobowych

  W ciągu jednej nocy ciało zmienia kilkadziesiąt razy pozycję, dlatego trzeba dostarczyć mu solidną podporę. Dlatego materace 90x200 stworzą idealne środowisko dla Twojego wypoczynku i ograniczają powstawanie alergenów. Przy trzeba zwrócić uwagę na jakość ich wykonania i rodzaje użytych materiałów. Materac 90x200 idealnie spełniający Twoje oczekiwania nie musi być wcale drogi. Ważne, aby został dopasowany do Twojej wagi ciała, a także posiadał gęstszy przeplot podtrzymujący Twoją sylwetkę w czasie snu.

 • Materace 120x200

   

  Materace 120x200

  Zdecydowanie łóżka metalowe bądź drewniane tej wielkości nie są jeszcze standardem dla dwóch osób. Jednak pozwalają wygodniej wyspać się praktycznie każdemu niż w przypadku materacy 90x200. Są one zdecydowanie szersze, a przez to można wygodniej się rozłożyć na ich powierzchni. Problem stanowi jednak fakt, że wymagają znacznie więcej miejsca w pomieszczeniu, a przez to nie każde mieszkanie będzie w stanie pomieścić taki mebel. Jednak w porównaniu do mniejszych rozmiarów, materace 120x200 to idealny wybór, jeśli planujesz wykorzystywać dane łóżko tylko i wyłącznie dla siebie.

  Materace 120x200 do większych łóżek jednoosobowych

  W ciągu jednej nocy ciało kilka razy zmienia swoją pozycję. Koniecznie trzeba dostarczyć mu solidne podparcie, które zminimalizuje poranny ból pleców bądź karku. Materace 120x200 stworzą idealne środowisko dla Twojego snu i ograniczą na dodatek wybudzanie się w nocy. Lepszej klasy modele ograniczają również powstawanie alergenów. Materac 120x200 idealnie nie musi być wcale drogi, wystarczy taki dopasowany bezpośrednio do Twojej sylwetki i wagi ciała. Dodatkowo postaw na taki, który posiada gęstszy przeplot podtrzymujący ciało w czasie snu.

 • Materace 140x200

  Materace 140x200

  Czy wiesz w jaki sposób wybrać odpowiednie wyposażenie swojej sypialni? W praktyce niewiele osób zdaje jak istotny jest zakup nie łóżka metalowego bądź drewnianego, a materaca np. 140x200. To właśnie te ostatnie odpowiadają w praktycznie 100% za to jak dobrze wyśpimy się przez noc. Regeneracja po ciężki dniu pracy wbrew pozorom nie jest tak prosta, jakby mogło się wydawać. Konieczne jest do tego stabilne łóżko, chociaż obecnie wykorzystuje się zamiast niego np. palety, a także czasami stawia nawet materac 140x200 bezpośrednio na ziemi, bo to także ma w pewnym stopniu korzystny wpływ na stylistykę danego wnętrza.

  Materace 140x200 dla dwóch osób

  Rozmiar tego typu pozwoli już wygodnie wyspać się co najmniej parze. Nie będzie zbyt wygodnie, jednak materace 140x200 są zdecydowanie lepszym wyborem, jeśli zamierzamy mieszkać razem np. w kawalerce. Nie każdy na mniejszej powierzchni zmieści większe łóżko. Dlatego często materace 140x200 to wręcz perfekcyjna decyzja, aby wygodnie i komfortowo zregenerować się po ciężkim dniu pracy. W praktyce często nie potrzebujesz nawet łóżka, gdyż można całość umieścić niezwykle efektownie na paletach, co pozwoli Ci zyskać nieco bardziej oryginalnego konceptu na wystrój wnętrz.

 • Materace 160x200

  Materace 160x200

  Czy wiesz, że to nie łóżko drewniane bądź metalowe odpowiada za to jak wysypiasz się w nocy? Od tego jest przed wszystkim materac 160x200 bądź nawet szerszy, jeśli zdarza Ci się czasami przewracać po całej powierzchni łóżka bez większego zastanowienia. Nie martw się! Prawie każdy tak ma! Wszystko zależy jednak od tego, jak dobrze dopasowałeś go pod siebie zarówno gęstością splotu, jak i przede wszystkim dostosowaniem bezpośrednio pod wagę ciała. Zbyt miękki będzie sprawiał, że plecy boleśnie dadzą Ci o sobie znać, a twardy nie pozwoli Ci zasnąć. Każdy materac 160x200 to jeden z lepszych wyborów dla dwóch osób. w zasadzie jest to wielkość optymalna, którą posiada każda kanapa z miejscem do spania. W odróżnieniu od materaca 160x200 żadna jednak nie posiada tak doskonałych parametrów.

  Materac 160x200 jako lepsza alternatywa kanapy

  Dlaczego warto zawsze porzucić pomysł zakupu kanapy na rzecz materaca 160x200. Szerokość jest wręcz idealna, aby wyspać się samemu na takiej powierzchni, a na dodatek z perspektywy pary, materace 160x200 można uznać za jak najbardziej wystarczające dla pary.

 • Materace 180x200

  Materace 180x200

  Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, jaki rozmiar łóżka drewnianego będzie idealny dla co najmniej dwóch osób? W takim wypadku minimalnym i optymalnym rozmiarem będą materace 160x200, idealnym jednak materace 180x200. Pierwsze są gabarytowo podobne do popularnych kanap z miejscem do spania, jednak żadna z nich w praktyce nie ma przestrzeni, na której dwie osoby mogłyby bardziej niż wygodnie rozłożyć się, wyspać i przekręcać z jednej jego strony na drugą. Materace 180x200 są wyborem praktycznie idealnym, jeśli masz nieco więcej miejsca w mieszkaniu. W zasadzie miejsce do spania tego typu będzie dobrą decyzją dla osób, które posiadają osobną sypialnię

  Dlaczego warto przemyśleć materace 180x200

  Praktycznie każdy materac 180x200 to doskonale przemyślany wybór dla dwóch osób. Para nie będzie miała żadnych problemów, aby wyspać się, a także pozwolić sobie na przewracanie się po całym materacu w domu. W zasadzie jest to nawet nie optymalna wielkość, a perfekcyjna dla dwójki ludzi. którą posiada każda kanapa z miejscem do spania. W odróżnieniu od materaca 160x200, wersja 20 cm szersza posiada idealną przekątną, aby wyspać się i zregenerować przed początkiem następnego dnia.

 • Materace piankowe

  Materacowe piankowe

  W przypadku doboru odpowiedniego wyposażenia sypialni często klienci stawiają na łóżka metalowe bądź drewniane. Nie mają przy tym świadomości tego, że to materac jest najbardziej istotny. Materac piankowy to idealny produkt wykonany w całości z pianki. Materiał tego typu posiadają piankową strukturę, która w odróżnieniu od splotu zapewnia zdecydowanie większą miękkość całości. W codziennym korzystaniu najczęściej sprawdza się wiele różnych typów pianek, jednak w porównaniu do sprężynowych, materace piankowe wykonane są z reguły z jednego rodzaju pianek sklejanych ze sobą. Czasami wykorzystuje się w tym celu nawet dwa różne typy.

  Czy materace piankowe są lepsze od sprężynowych?

  Nie, gdyż są one po prostu inne. Materace piankowe mogą być jednostronnymi, czyli do spania tylko na jednej ich stronie bądź dwustronnymi, z których każda strona jest wykonana z innych splotów lub materiałów, a przez to posiada nieco inne właściwości. Materace piankowe wyglądają jakby były otoczone pokrowcami i mają właściwości antyalergiczne, dzięki czemu w praktyce stanowią jeden z lepszych wyborów, jeśli dziecko lub partner jest wrażliwy na np. kurz. Pokrowce można też na ogół zdejmować bez problemu, dzięki czemu utrzymanie całość w czystości jest bardzo proste

 • Materace lateksowe

  Materace lateksowe

  W praktyce jeden z bardziej niedocenionych typów materaców na rynku. Wiele osób stawia bowiem w tym aspekcie na najbardziej popularne rozwiązania, czyli modele sprężynowe. Czy jest to rozsądna decyzja? I tak i nie, gdyż wszystko uzależnione jest od indywidualnych preferencji każdego użytkownika. W tym aspekcie materace lateksowe zdobywają dużą popularność, gdyż zapewniają one warunki perfekcyjne z perspektywy zdrowego snu. Komfort i wygoda w przypadku materacy lateksowych jest bardzo duża za sprawą ogromnej elastyczności tego materiału. Dzięki temu dostosowuje się on do naturalnych krzywizn ludzkiej sylwetki.

  Czy warto kupić materac lateksowy?

  Zdecydowanie dobrze jest przemyśleć taką decyzję, gdyż większość modeli na rynku zapewnia doskonałe możliwości, jednak różnie jest pod tym względem jeśli chodzi o przedział cenowy. Dodatkowo materac lateksowy jest niezwykle elastyczny co sprawia, że nie każdemu będzie on odpowiadał, a jego powierzchnia może nieco inaczej przylegać do ciała osoby śpiącej. Dobry materac piankowy nie może być ani zbyt twardy, miękki lub po prostu sztywny. Nawet po kilkunastogodzinnym śnie na lateksowym materacu będziesz czuł się wręcz perfekcyjnie!

 • Materace kieszeniowe

  Materace kieszeniowe

  Wiele osób uważa, że materac bez sprężyn nie spełnia swojego zadania w odpowiedni sposób. Nic jednak bardziej mylnego! Obecnie często wybierane do sypialni są również materace piankowe lub lateksowe, a coraz częściej spotykane są nawet tzw. materace kieszeniowe. W praktyce jednak zakup takiego produktu uzależniony jest jednak nie tylko od preferencji indywidualnych użytkownika, ale od tego jakie łóżko on posiada i jaki ma ono stelaż. Materac kieszeniowy jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli dysponujemy sztywnym stelażem. Do tego sprawdza się zawsze w momencie ograniczonego budżetu. W cenie materaca kieszeniowego da się nabyć np. dobrej jakości materaca z piany.

  Materace kieszeniowe jako te rzadziej wykorzystywane

  W praktyce nie sprawdzają się one jako materac do sypialni. Materace kieszeniowe wykorzystywane są z reguły kiedy przyjeżdżają do nas goście lub kogoś nocujemy. Głównie z tego względu, że produkty tego typu nie posiadają odpowiednich parametrów, są zdecydowanie tańsze i na dodatek mniej wygodne niż np. porządny materac piankowy bądź sprężynowy. Materace kieszeniowe to jednak idealny zakup typowo przejściowy jeśli szukasz czegoś, aby zaproponować bliskim w podróży miejsce do spania.

 • Materace bonelowe

  Materace bonelowe

  Wykorzystywane od lat, w szczególności kojarzą się wielu osobom z wersalek, a takżę rozkładanych sof. Materace bonelowe spotykane są często także w pensjonatach i noclegowniach przy tzw. dostawkach. Stanowią jeden ze szczególnych rodzajów materacy sprężynowych, które wypełnione są tzw. bonelami, czyli wielogatunkowym, rozbudowanym drutem użytym do sprężyn. Sprężyny w materacu bonelowym zwane są niekiedy sprężynami klepsydrowymi, gdyż taki właśnie mają kształt. Główną ich zaletą jest ogromna trwałość i wytrzymałość na nacisk. Dodatkowo nie należą one do najdroższych rozwiązań. Dużym minusem pozostaje jednak komfort i wygoda użytkowania porównywalna często do materacy kieszeniowych.

  Materace bonelowe jako wariant ekonomiczny wart uwagi?

  Zakup takiego modelu zdecydowanie nie portfela, a w zasadzie pozwoli się wyspać. Materace bonelowe są niezwykle elastyczne, a ich konstrukcja zapewnia bardzo dużą miękkość, która nie zawsze jest zaletą w zależności od indywidualnych preferencji użytkownika. Niektórzy darzyć będą je dużą aprobatą, a inni nigdy nie kupią materacu bonelowego dla siebie. Produkty tego typu skierowane są do osób poszukujących ekonomicznego zakupu lepszego niż materac kieszeniowy.

 • Materace dziecięce i...

  Materace dziecięce i młodzieżowe

  Czy wiesz w jaki sposób wybrać odpowiedni model dla swojego dziecka? Zawsze od początku możesz postawić na rozwiązanie na lata regularnego użytkowania, czyli materac 90x200. Gabarytowo i wielkościowo będzie on wręcz idealną decyzją, jednak z perspektywy wygody spania nie jest to zawsze dobra decyzja, dlatego lepiej jest postawić na specjalistyczne materace dziecięce i młodzieżowe. Dlaczego? Z tego względu, że wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, jak istotne jest, aby zapewnić swoim pociechom co najmniej optymalne warunki do spania oraz regeneracji. Materace dziecięce i młodzieżowe pozwalają organizmowi dziecka rozwijać się poprawnie.

  Materace dziecięce i młodzieżowe w praktyce

  Wielu rodziców uważa, że nie trzeba kupować dzieciom specjalnego materaca dziecięcego i młodzieżowego nic bardziej mylnego, gdyż niedopasowany model może spowodować wady w rozwoju, a także po prostu wpływać na jego komfort życia. Samopoczucie z kolei jest niezwykle istotne, jeśli chodzi o naukę oraz zainteresowania. Materace dziecięce i młodzieżowe trzeba o wiele częściej wymieniać, jeśli chodzi o rozmiary, a jednak będą wygodniejsze i po prostu komfortowe z perspektywy użytkowania.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 30 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 30 elementów